İlk beş ayda çok kullandıklarım

Mira geldikten sonra ilk 5 ayda en çok kullandıklarımı sıralıyım dedim. Benin için gerçekten çok yaralı oldular:

Lansinoh göğüs kremi: Bebek vakumuyla ne olduğunu şaşırıp yara olan göğüsler için iyi bir krem. Hastanedekilerin tavsiyesi üzerine aldım. İlk 10 gün çok kullandım. Baştan faydasını görmeyecek gibi bir umutsuzluğa düşüyor insan ama göğüslerin iyileşmesinde çok etkili bir krem. Ayrıca bitkisel bazlı olduğu için
sürdükten sonra çocuk emmeden önce temizlemeniz gerekmiyor. Bebiş direkt emebiliyor.


Avent göğüs kalkanı: Yara olan göğüsler için çok faydalı, 15-20 gün kadar kullandım. Göğüslerin hava alarak çabuk iyileşmesini sağlıyor. Göğüslerimin iyileşmeyeceğini düşündüğüm bir zamanda imdadıma yetişti.

Chicco ped: İyileştikten sonra en çok kullandığım ürünlerden biri. Sütü akıtmıyor, elbiseleriniz kirlenmiyor. Başka markalarıda kullandım ben en başarılısı bu. Halende kullanıyorum.


Dr Brown’s doğal akışlı süt biberonu: Mira ilk doğduğunda sütü sağıp arada biberonla verdik. Ama bebişler biberonun akışına çok çabuk alışıp memeyi bırakabiliyorlar. Bu yüzden meme gibi çektiğinde zor gelen bu biberonu kullandık. Biberonu ters çeviriyosun akmıyor. Gaz olmasını önlemek için için garip bi aparatı var.

Medela mini elektrikli pilli süt pompası: Çalışan anneler için ideal. Çantanıza da çok rahat bir şekilde sığar. Gücü çok iyi hemen fırt fırt sağıyosunuz. İlk günden itibaren kullandım. Göğüslerim yara olduğundada bir emzirip bir sağıyordum. İyi leşmesine baya faydalı oldu. Valla sadece süt depolamak için değil mastit oluncada kullandım. Bol bol sağmak gerekiyor çünkü. Süt sağmak sütün artması içinde önemli.

Medela saklama kapları: Yine sevdiğimiz medelanın pompasına uyumlu süt saklama kapları. Sağ sağ at dolaba…

Arzum sıcaklık ölçer: Hem oda sıcaklığını veriyor hem de banyoda suyun sıcaklığını ölçüyor. Bi yere kalmaya gittiğimizde hep yanımızda ördekçik. Boğulma tehlikesi yaşamadan banyo oyuncağı olarakta kullanılabiliyor kerata.

Tiny love oyun halısı: Muratın çabalarına rağmen yinede almayı başardığım bu oyun halısının el, bacak ve kas gelişimine çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Bebğin kendi kendine zaman geçirmesinede çok faydalı olan bu oyuncak için Miradan zaman zaman yorulan kocacım sonradan bana dua etmiştir. Üstünde ayna, tırtır eden balık, yastık, vurunca müzikli ışıklar saçan maymun daha birçok bişiler var. Benin bile yatasım geliyor.

Daha birçok şey var aslında ama şimdilik aklıma gelenler bunlar.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir