Miranın kitaplığından: (kültürlü kurt, doktorda, kasabanın en şık devi)

Uzun zamandır kuzunun kitaplarını yazmaya ara vermişim. Devam ediyim dedim.

 

Kültürlü Kurt: Tubitak yayınlarından çıkan bu kitap hikayesini en çok sevdiğim kitaplardan biri benim. Yazarı Becky Bloom. Çok komik buluyorum bu kitabı. Klasik kötü kurt masallarının yanı sıra böyle yaratıcı hikayelerin olması çok güzel. Kurt aç bir  şekilde bir kasabaya gelir, parasıda azdır yakındaki çiftlikten yiyecek bişeyler bulmayı ümit eder. Ama inek, ördek ve domuz oturmuş kitap okuyorlardır. Pek anlam veremez ama yine de saldırmaya yeltenir. Hiç bir hayvan kurdu sallamaz  okumaya devam ederler. Kurt şok olur, çok tehlikeli bi hayvan olduğundan bahseder flan ama başka yere gitmesini ve rahatsız etmemesini söylerler. Kurda bu durum çok koyar ve okumayı öğrenmeye karar verir. Okula yazılır.

 

 

 

Doktorda: Yine Tubitak yayınlarından Anne Civardi’ nin kitabı. Kuzunun en son doktor kontrolünde yaşadığımız kriz sonucunda aldığımız bir kitaptı. Doktor fobisinin yenilmesi açısından çok faydalı oldu gerçekten. Muayene olurken nelerle karşılaşacağını gayet güzel bir şekilde anlatıyor. Bu kitaptan sonra birde doktor seti oyuncağını aldık. Kitabı okurken birimiz doktor olup hikayeyi canlandırıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

Kasabanın en şık devi: En sevdiğimiz Julia Donaldsondan yine güzide bir kitap daha. Kasabanın en paspal devi George, kendine yeni giysiler diktirir. Çok şık olmuştur. Yolda yürürken karşılaştığı yardıma ihtiyacı olan hayvanlara birer birer yeni kıyafetlerini vererek onları sıkıntılarından kurtarır. Yardımlaşma teması üzerinde giden çok sevimli bir kitap. Aynı zamanda hikaye içinde tekrar eden şarkılar var. Bunlarda hikayeyi daha eğlenceli hale getiriyor.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir