Miranın müzikleri, bebek müzikleri

Müzik kocişinde benimde hayatımızda vazgeçilmez bir tutku, hayatı tamamlayan bişey bence. Ben hayatımın hiç bir dönemini müziksiz düşünemiyorum. Kuzucuğunda hayatında hep müzik olsun diye hamileliğimin ilk gününden itibaren onu müziksiz bırakmadım, konserlere gittim, müzik olmadığında kendim söyledim. Onu saçma sapan popçulardan  uzak tutmak için elimisden geleni yapıyoruz. Evde bu kadar müzikle aleti varken umarım oda hayatının bir parçası haline getirir müziği. Gerçi şimdiden bizimle çalıyor söylüyor. Babasının davullarına paldır küldür vuruyor. Müzik setini kendi açıp oynayıp oynayıp söyleyip kapatıyor. Şimdiye kadar ona çok dinlettiğim albümleri paylaşıcam:

Lovely Sleepy Baby (Raimond Lap): Genelde birine misafirliğe gidince uyku müziği olarak dinliyoruz. Gerçekten uyku getiriyor. Hamileyken ofiste dinlediğimde hepimizin uykusu geliyordu:) Ben bile dinlerken çok rahatlıyorum.
Safe at home:

Baby classics(Raimond LAp): İçerisinde Bach tan Bethoovendan, brahms dan parçalar var. Bebekler için çok güzel düzenlenmiş bir albüm. Çok rahatlatıcı, dalga sesleri, bebek sesleri, kuş sesleri… Bence çok güzel.
Für Elise:

 

Farid Farjad: Kemana ruh veren iranlı virtüöz.  İlaç gibi bir adam, kemanın yayı insanın içini deler geçer sizi biyerlere götürür bırakır, sizin söyleyemediğiniz şeyleri o kemanıyla söyler böyle manyak bi adam yani. İyki konserine gitmişim. İşte bu güzelliği kızımada tattırmak için hamileliğimden beri beraber dinliyoruz. Gerçi bunları dinleyerek melankolik biri olurmu endişesi taşımıyo değilim. Ama onu bu kemandan ve piyanodan mahrum bırakamam.
Albümlerinden bir şarkı:

 

Ve tabiki Bülent Ortaçgil ve Fikret Kızılok. Hayatımda yer eden iki isim. Ayrı ayrı ve beraber yaptıkları albümleri kaç defa dinlemişimdir saymakla bitmez. Kızımlada bol bol dinliyoruz. Uyurken uyku kardeşimi söylüyoruz. Her şarkılarını söylüyoruz nerdeyse.
Beraber söledikleri Ama babacığım. Bu şarkıyı Miraya çok söylüyorum.

Daha kimler kimler var dinlediğimiz ama şimdilik bunlar olsun.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir