İngilicce öğyet bana anne…

 

Kuzucuk dile baya yatkın bir çocuk. Anne babasına çekmiş olacakki. Şuan bırakın konuşmayı kitap yazacak sözcük dağarcığına sahip oldu. Bizde fırsat bu fırsat ingilizce olayına girişelim artık dedik. Eh Allaha şükür kendimize göre fena sayılmıcak ingiliscemiz, ascıkta Almancamız mevcut. Tabi bide İspanyolca öğrenme arzumuz var. İşala oda olcak. Ben aslında meslek olarak sadece dil öğrenme gibi bir meslek seçebilirmişim.

Okadar severim yabancı dili. Hazırlık sınıfında Ulucami önlerinde  turist peşinde az koşmadık. Hayatımız öyle geçti. 2 turist gelsede konuşsak diye:)

 

Kuzuyla bebeklikten itibaren her türlü dilde şarkı dinleterek başladık. Her parçada da hangi dil olduğunu söyledik. Farklı dillerinde olduğunu bilsin diye. Sonra ingilizce ufaktan almanca şarkılar öğrenmeye başladı. Ufak vidyolar izledi. Bunu sürekli yapamıyoruz ama arada ingilizce oyunlar oynuyoruz. Hiç türkçe konuşmuyoruz oyunu oynarken. İngilizce saymayı öğrendi, hayvanları öğrendi. Bu konuda İlk İngilizce kelimelerim (Bul Oyna Öğren) de çok başarılı bir kitap baya kelime öğrendi burdanda.   Aslında daha programlı daha azimli yaklaşmak lazım dil öğretimine ama yeterince emek veremiyorum tek başıma. Bizim gibi sonradan öğrenmeye kasmasın istiyorum. Nekadar çok şey öğrense kardır diyorum.

 

Bu konuda internettede çok güzel siteler var. Özellikle : http://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/ sitesinde bolca kaynak var. Çok güzel şarkı videoları, oyunlar var. Ayrıca yine bu sitede çocuklarına ingilizce öğreten anneler için rehberlerde hazırlanmış:

tekerlemelerle ingilizce öğrenmek

küçük çocuklar yeni bir dil olarak ingilizceyi nasıl öğrenir

resimli kitapları birlikte okuyarak ingilizce öğrenmek

dosyaları çok faydalı.

 

Ayrıca youtube gibi sitelerde bir sürü şarkı ve video bulmak mümkün. Bizim en çok sevdiklerimiz:

 

 

 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

One thought on “İngilicce öğyet bana anne…

  1. Francisco dedi ki:

    Hi admin, your blog is incredible i know very useful tool for every site admin (for content creation and SEO).
    Simply type in google for:
    Stoonkel’s Rewriter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir