Anaokulu günlükleri

Artık resmen anaokullu olduk. Haftada 3 gün okulluyuz. Bunada yuvamı desem, anaokulumu desem, kreşmi desem bilemedim. TDK ya göre:

kreş: çocuk yuvası

anaokulu: Öğrenim çağına henüz gelmemiş 2-6 yaş arasındaki çocukları okul düzenine hazırlayan eğitim kuruluşu, ana mektebi

 

Anaokulu uygun gibi bize. Hem daha güzel bi kelime. 1 haftadır anaokulumuza başladık. Bu iş Miradan çok beni etkiledi sanırım. Miranın kreşe başlaması bende sanki evlendirip evden gitmiş etkisi uyandırdı. Kızını kreşe veripte 1 hafta ağlayan başka biri varmıdır bilmiyorum. İncelediğimiz, beğenerek verdiğimiz bi yer ama yinede yabancılarla kalacak olması bana çok zor geldi. (bu saçma bir fikir ama böyle düşündüm nebiliyim.)

 

İlk hafta gayet güzel geçti Mira için. Geçen hafta alıştırma turları, hergün 2-3 saat gittik geldik. 1 gün “annemi istiyorum” diye ağlaması dışında herşey yolundaydı. Gayet istekli gitti geldi. Hatta bir gün ” aykadaçlayım beni bekliyo anne gitmem lacım” diye beni avuttu. Hafta sonunu beraber geçirdikten sonra pazartesi gitmek zor gelmiş olsa gerek pazartesi hiç gitmek istemedi. Zar zor ikna ettim. Okulun kapısına kadar muhalefet olan kuzucuk oraya gidince bi anda değişti ve hemencecik yukarı çıktı. Tüm günde gayet rahatmış. Tabi oda yeni düzene, yeni ortama, yeni kişilere alışmaya çalışıyor. Bu tepkiler çok normal. Anası alışamıyoki danası napsın. (piiii danasımı dedim ben, tam anne oldum şuan ben)

 

Tabi bu 1 haftalık süre içinde kuzunun içine ufak bir canavar kaçması, şimdiye kadar hiç girmediği 2 yaş ergenliği tripleride bize hediye oldu. O sakin kuzucumda çığlıklar, kendini yere atmalar, hayırlar, sevmiyorumlar, istemiyorumlar baya revaçta şu sıralar. Bakalım zaman geçtikçe daha neler görücez.

 

Ya bu arada 2 yazıyı birden çıkarem dedim. Yazıdan tasarruf ediyorum zamansızlıktan. Geçen gün Baba Muvat Londraya gittiğinde kuzucuk babasına aşağıdaki tavuğu yapmıştı. Onu paylaşmayı unutuşum paylaşem dedim. Bu kutuyu baya önce baba yurt dışından almıştı, kenara koymuşuz. İçinde çıkartmalar, tüyler, yapıştırıcı, düğmeler her türlü şey var. Ama kendimizde böyle kutular hazırlayabiliriz. Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 thoughts on “Anaokulu günlükleri

  1. merve dedi ki:

    Ben sizi çok iyi anlıyorum kızım daha küçük ama sanırım ana okuluna versem bende benzer duygular içinde olabilirdim.

    Miniğin oyun kutusu çok güzel olmuş bu arada :)))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir