Doğada sanat etkinlikleri

Londranın parklarının ününü herkes duymuştur. Bu kadar kalabalık bir şehirde doğal hayat nasıl bukadar korunuyor, bu kadar hayvan barındırıyor hala çok şaşırıyorum. Neyse biz de Mira tatile girdiğinde bol bol parka atıyoruz kendimizi. Burada katıldığımız doğada sanat etkinliklerinden bazılarını paylaşmak istiyorum. Bence çok yaratıcı ve eğlenceli etkinlikler. Hiç para harcamanıza gerek yok. Sadece bir park bulmanız yeterli. Bahar da geldiğine göre bol parka bahçeye giderek böyle etkinlikler yapabilirsiniz.

Doğanın renkleri paleti oluşturma: İstediğiniz büyüklükte bir parça kağıdın bir yüzünü çift taraflı bantla kaplayın. Çift taraflı bantın üst yüzeyini soyduktan sonra kağıt üzerine parkta bulduğunuz her türlü bitkiyi yapıştırarak renk paletinizi oluşturabilirsiniz. Biz yapraklardan sarıdan kahverengiye doğru bir palet oluşturduk.

IMG_8524

Çerçeve içine resim: Bulduğumuz 4 tane dal parçasıyla çerçeve yapıyoruz. İçine kopmuş yaprakları dalları veya taşları kullanarak istediğiniz resmi yapabilirsiniz. Mira deniz kenarı resmi yapmayı tercih etti.

IMG_8526

IMG_8527

 

Ağacın yüzü: Bu etkinlik için biraz kil lazım, veya alternatif olarak belki oyun hamuru da kullanılabilir. Biz bu kendi kuruyan en basit killerden kullandık. İstediğiniz büyüklükte kili ağacın yüzeyine yapıştırıyoruz. Etrafımızda bulduğumuz kopmuş bitki parçaları ve dallarla yüzünü şekillendirebilirsiniz.

 

IMG_8529

IMG_8531

Çamur boyası:  Bu etkinlik için eski bir yoğurt kabı ve kalın bir fırça gerekiyor. Bir parça toprağı hafif sulandırarak çamur boyası elde ediyoruz. Sonra istediğimiz ağacı boyayabiliriz.

IMG_8533

 

 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir