hindi zahra konseri ve büsürü aktivite

IMG_6983

Miroşun uyku müzikleri meşhurdur. Doğduğundan beri müzikle uyumaya alıştığı için hala müzikle uyumayı tercih ediyor. Son bir kaç aydır uyku müziği olarak Hindi Zahra’yı istiyordu. Her gece Hindi Zahra olmadan uyumuyor çocuk. Sonra geçenlerde burada konsere geleceğini duydum. Hemen 3 tane bilet aldım. Konser dün geceydi. Miroşun uyku müziğindeki ablası ona canlı canlı şarkı söyleyecekti, çok heyecanlandı. Hep beraber salona gittik. Salon dediğim ufak bir misafir odası kıvamındaydı ve biz Hindi Zahrayı gıdıklayabilecek mesafedeydik. Orkestrası sesi kendisi müthişti. Heleki “Beautiful Tango” yu Mira’ya söylemesi, sürekli Miroşla kesişmesi ve konser sonunda herkesin minik kuzuyu alkışlaması da çok güzel bir anı oldu bize. İtiraf: Neden Hindi Zahranın Miroşa bu kadar ilgi gösterdiğini itiraf etmeliyim. Konser gece saat 10.00 daydı. Ve 6 yaşında ertesi gün okula gidecek bir çocuğun Hindi Zahra fanı olup konserine gitme ihtimali Londra da bile olsa yoktu. Konserdeki en minnak Mira’ydı. Kadın bile bi ara “yok artık git yatır şu çocuğu” der gibi baktı bana:)) Ama bilmiyoki kuzu daha annesini karnında Hayko Cepkin konserlerinde tepinerek, daha 8 aylıkken rock festivallerinde sürünerek, babasının konserlerinde kenarda uyuklaya uyuklaya bu aşamaya geldi:)))) Bu arada ben o yaşlarda annemlerle Muazzez Abacı, İbrahim Talıses konserlerine flan giderdim, kıza bak Hindi Zahra konserine gidiyo:))

IMG_7155

IMG_7159

 

Cadılar bayramı geçeli baya oldu çok ta önemi yok, bu aktiviteleri yaparken çok eğlendik. Mutlaka deneyin. Mira bu sene de kapı kapı dolaşarak bir kovadan fazla çikolata şeker topladı.

kabak oyma: Kabağı alıyosunuz öncelikle içini boşaltıyosunuz, sonra istediğiniz suratı çizin ve başlayın oymaya.

IMG_6869

kendi boyutunda iskelet yapma: Öncelikle büyük bir kağıda kuzucuk yatar, anne kuzucuğun etrafından onu kağıdı çizer, kuzucuk bu esnada baya gıdıklanır. Sonra herhangi bir iskelet kitabından iskeletlere bakılır ve başlanır iskelet şeklinde bantlamaya. Sonra siyah bir boya kullanılarak tüm kağıt boyanır. Boya kuruduktan sonra bantlar soyulur. Biz kağıt bant kullandık fena soyulmadı. Tüm vücut röntgeni gibi oldu:))

IMG_6977

IMG_6938

IMG_6940

kulak pamuklarından iskelet:

IMG_6939

korkutucu gece lambası: Bu şeffaf kağıtlardan kullandık, tam olarak ismine ne deniyo bilmiyorum. (Aydınger kağıdımı deniyo bunlara bilmiyorum)


IMG_6947 IMG_6950

Kapı süslemesi: Kapınızı bir şapşiğe çevirebilirsiniz.
IMG_6980

Cadılar bayramı resmi : Bu da Mira’nın cadılar bayramı resmi.


IMG_7040

Ayrıca bu cadılar bayramı etkinliklerinden başka Mira ve babası atık kutulardan çok güzel bir robot yapmıştı, onu da eklemek istedim, sevgiler…

IMG_7170Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir