İlk bisikletim

Bisiklet hiç bir zaman balkon süsü olmadı benim için, hayatımın bir çok döneminde bana arkadaş oldu. Çocukluğum ve gençliğim bisiklet üzerinde geçti. İlk bisikletimi 4-5 yaşlarımda amcam Almanyadan getirmişti. Sarı renkli 3 tekerlekli bir bisikletti. Ama o dönemler o model bisiklet yoktu türkiyede, baya havam vardı yani. Pınarbaşı mahallesinde baya dik bi yokuş vardı ordan salardık kendimiz aşağı. Tabi bazen bisklet üstte ben altta paldır küldür indiğim zamanlarda vardı.

Dizlerim hep yara içindeydi hep düşerdim. Sora yine amcam bu seferde 2 tekerlekli BMX bisikletlerden getirdi. Lojmanda bi ordan bi oraya bütün yaz gider gelirdik, yarışlar yapardık. Artık ortaokul lise BMX i kardeşime devredip şöle güzel bi dağ bisikleti aldık babamla. Artık birazda ulaşım aracı olmuştu benim için, Kumlada az gezmedim bisiklet tepesinde. Sonrada Ankaraya geldim, hala devam, daha geçen yaz yeniledik biskletleri. Ailecek bizim için bisiklet bi oyuncak değil tutkudur. Hatta kociş iyi havalarda işe gitmek için bile bisikleti kullanıyor. En büyük hayalimis yaz gelsin minik kuzuyu sırtımısa alıp Eymirde dolaşmak.

Bisiklete bu kadar düşkün bir çift olarak kuzucuğa alacağımız bisiklet üzerinede bi hayli düşündük. İnsan hayatında ilk bisikletinde önemli olduğunu düşünüyoruz çünkü. Piyasada okadar saçma sapan çin malı bisiklet varki, hiç birini alası gelmiyo insanın. Baya bi araştırdıktan sora bisde gittik e-bebekten bu bisikleti aldık. Hatta keşke bi ahşap bisiklet bulabilseydik. Ama buda içimize sindi. Çok kullanışlı ve kaliteli bir bisiklet. 3 yaşına kadar rahatlıkla kullanılabilir. Ve çok güvenli. Şuan ayaklar pedala değmiyo ama yaza değer kendi kullanır.

Not: Aslında kuzu daha çok küçükken babanemis ona ilk bisikletini aldı, o tam prenses pisikleti, genelde Beytepe cibarında ulaşım aracı olarak kullanıyolar, bu bisim seçip aldığımıs ve evde kullandığımıs ilk pisikleett.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir