Kızım 9 aylık

Minik kuzum 0,75 yaşına ulaştı. 1 yaşına gelmesine 3 aydan kısa bir süre kaldı. Çabuk büyümesine hem üzülüyorum, hemde heyecanlanıyorum. Günden güne gözle görülür bir şekilde değişiyor. Tam bir sürüngen çevikliğiyle emekliyor hatta emekleyerek koşabiliyor,” del deel” diye kuşları çağırıyor, naynininay diye müzik çalınca oynuyor (bu oynama olayı babasının hiç hoşuna gitmiyo, babasının basket oynayıp lahmacun yiyebileceği bir kız hayali vardı, oynama olayı bu hayali biraz sarstı, ee kız tabi genlerinde var). Ya daha büsürü bişiler yapıyo kızım. Bu sıralarda bana fena şekilde yapıştı, yapışık geziyoruz.
Tam kene “ Mira kongo” virüsüde diyebiliriz. Ben ortamda varsam mutlaka geliyo üstüme tırmanıyo. Yani şikayetçiymiş gibi gözüksemde tabi alttan alttan çok hoşuma gidiyo. EE ben onun annesiyim kime yapışacak alla allaa.
Geçen hafta Bursadaydık, mis gibi deniz havası dağ havası aldık ailecek, memleket gibisi yok yaa. Kızımla bol bol gezdik. Kuzuğumun sanırım vejeteryanlıkla pek bir alakası olmayacak. Alttaki fotodada görüldüğü üzere kendiler pek bir etçil. Et ve köfte olsunda ne eti olursa olsun ağzımız şaplatarak yiyoruz.

Babişkonun 30. yaş gününü bu sene kuzucukla kutladık. Kızımla babaya koleksiyon bir ışın kılıcı aldık taa amerikalardan getirttik. Işın kılıcı ne olaki diyenler için Star Wars filmini izlemelerini tavsiye ederim. Ama bende daha izlemedim. Buna genelde erkekler bayılıyor. Bizim eve gelen erkek arkadaşlar görünce deliriyo, kızlar bu ne yaa diyo. Kuzucukta ışın kılıcına bayıldı, ses çıkardığını keşfetti, sen çıkarmak için oraya buraya vuruyo. Minik bir JEDI yetişiyor.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir