Miradan anneye içsel monologlar– Her seferinde araba koltuğuna koyarken kuzunun kafasını tavana çarpan anneye Mira artık gıkını bile çıkarmadan “öff salak bile demicem sana anne yaa” dermişçesine bakar.
– Yemek yedirmeyi beceremeyen anne kuzunun önüne, eline, önündeki kitaba mutlaka damlatır, çok titiz olan Kuzu da “siill çabuukk” diye ağlamaya başlar.
– Evdeki ve ofisteki işlerden bunalan anne evde sürekli yaramazlık yapan Kuzuya bi anda kızar, Kuzu “Ulan niye kızdı bu şimdi” dercesine bakıp kalır.
– Evdeki bütün minik, elle toplanabilir çer çöpü toplayıp “anne nnönö” diye getiren kuzu annesine ” vay be ne sabırlı kadın, her getirdiğimde alıyo atıyo” diye düşünür.
– Kuzu gecenin biryarısı yatağa almamaya kastıran annenin, uykusundan feragat edip kuzuyu kendi yatağında uyutmaya çabalamasına hayrandır.
– Olmadık şeylere mızıklayan ve ağlamaya çalışan kuzu, ağlaması karşısında annesinin gülme krizine girmesine sinir olur daha çok ağlar.
– Bazı şarkılarda annesinin garip figürlerle dansetmesini ” annemi değiştirme şansım varmı acaba” bakışıyla izler.
– Annesinden gördüğü birçok şeyi uygulamaya çalışan kuzu, annesinden gelen  “sana göre değil, o anneler için” ihtarını “ya bırak bu işleri anne ya” diyerek bakar ve “üff” der.
– Annesinin çantasını karıştıran ve cüzdanını dağıtan kuzu, annesinin kızması karşısında ” yemedik cüzdanını bakışı atar”.
– Kuzucuk annesinin “cik cikli öpücüğü”nü severmiş gibi yapar.
– Annesini kuzuyu güldürme çabalarından bazılarına sırf anne üzülmesin diye gülermiş gibi yapar.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir