Miranın kitaplığından-1

Miraya kitap almak en büyük zevklerimden biridir. Alırken tek tek bütün sayfalara bakıp kitapçıda bütün gün geçirebilirim. Kuşe kağıda cicili bicili resimler kimin ilgisini çekmezki. Zaten hikayeler kadar çizimlerede bakıyorum. Hatta bu kitaplar yüzünden ufak tefek bişiler çizmeye başladım bende.  Nezamandır yazıcam bir türlü yazamadım, Miraya şimdiye kadar aldığımız kitaplardan bahsedeyim biraz.
Bu arada çocuk kitaplarından bahsetmişken bir dolap kitaptan bahsetmeden geçemicem.
Banu ve Yıldıray isimli süper bir çift çocuk kitapları ile ilgili harika bi arşiv yapmışlar, çok büyük bir açığı kapamışlar. Çocuk kitabı alıcaksanız birdolapkitaba bakmadan almayın derim, ayrıca kitap okuma alışkanlıkları ile ilgilide bir çok püf noktası bulabilirsiniz. Bide onlarla ortak yanımız var bisiklet tutkusu…
İlk kitaplarımız:
Mutlu bebek: (Miriam stoppard) Miranın ilk kitabıydı. Daha 4 aylıkken flan almıştık heralde. Duyguları tanıtan güzel bir kitap. Arkasında ebeveynlere notlar bölümüde faydalı. Artık bu kitaba bakıp ordaki bebeklerin yüz ifadekerini aynen yapıyoruz.
Hayvanlar: Yine kalın, sert sayfalı kitaplardan. İçinde hayvanlar yapboz tekli yapboz şeklinde.
Renkler şekiller sözcükler: Miranın 6-12 ay favori kitabı. İçinde bir süzü hayvan, şekil, oyuncak herşey var. Tek tek hepsinin yerlerini bile ezberlemiştir heralde.
Ninemin masalları: İçinde Çirkin Ördek Yavrusu, Gagası Kırılan Horoz, Nohutçuk, Kurt ile Yedi Keçi Yavrusu, Kuruntulu Tavuk Gurka, Akıllı Piko, Soyguncu Eşek, Futbolcu Köpekler, Üç Küçük Domuz, Cırcır Böceği Cırıldak, Edina ile Büdüna, Gezgin Şarkıcılar, Cinpirik Cin, Juju ve İneği masalları mevcut. Bol resimli kaliteli bir kağıda basılmış bir kitap. Çok heveslenerek almıştım ama masalları okudukça bazılarında hayal kırıklığına uğradım. Öğretici olduğu düşüülerek yazılmış ama ben kuzumun okuduğu bir kitapta tüfek görmesini, veya baltanın ağaç kestiğini görmesini istemem açıkçası.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 thoughts on “Miranın kitaplığından-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir