Mygym mi Gymboree mi?

Evet kış geldi. Artık eskisi gibi dışarı çıkamıyoruz. Kendi gibi tipleri görmeye hasret bebemize oyun grubu arayışlarına başladık. Kuzucuk resmen orda burda çocuk görünce üstüne atlıyor. Arkadaşlar arasındada tek bebekli biz olduğumuz için bebişkomun arkadaşları genelde kediler köpekler ve kuşlar. İlk yaş gününde yaş ortalaması 30 du siz düşünün artık. 2 ay önce flan markette 4-5 yaşlarında bir erkek çocuğu gördü “bebbee “ diye büyük bir hevesle

çığlık attı. Ama bu çocuğun çok gücüne gitti sanırım “ ben bebek değilim tamammı” diye kuzuyu tersledi. Çocukçağız bütün market alışverişi boyunca babasına ben bebek değilim demi baba diye gezdi. Kuzucuğum ilk erkek hezeyanını işte burda gerçekleştirdi. Darısı diğerlerine derrmişiimm.

Neyse konuyu pek dağıtmadan Ankarada oyun grupları arayışımıza başladık. Babiş böle şeyleri çok sallamaz ben kendim tek başıma başladım aslında. İstanbulda çok güzel oyun grupları var. Hatta anneler kendiler net üzerinde anlaşıp birbirlerinde toplanıyorlar. Ankarada da var galiba ama ben çalışırken onu beceremedim. Bu yüzden Gymboree ye baktım önce, deneme dersine gittik.
Gymboree: GOP tarafında olduğu için yeri biraz bize ters geldi. Aslında rahat bir yerde ama trafik baya problem o tarafta. Derste çok eğlendik. Kuzucuk bebkleri görünce delirdi. Tırmandı kaydı hopladı zıpladı. Daha sonra oyuncaklar ve oyunlara geçildi. Oyuncakların %70 i bizde olduğu için çok dikkatini çekmedi. Ama baloncuk aletine ve balonları güzeldi. Patlamıyor anacım. Ortam hocalar gayet güzel ferah. Ama fiyat olarak Mygym den yüksek. Ama Mygyme göre biraz daha vizyonlular. Oyunlarında bebekler daha çok eğleniyor bence.
Mygym: Gymboreeden sonra deneme dersine gittik. Yeri bizim için çok uygun. Babanemize çok yakın, ulaşımı daha kolay bize göre. Gymboree ye göre daha ferah, daha geniş oyun alanı, hocalar gayet iyi. Yanında Kasaba ve top havuzu diye ayrı ayrı oyun yerleri var. Ulaşımdan ve fiyatın ascık daha ucus olmasından kaynaklı mygyme e kayıt olduk. Oyun saatleri Pazar 11-12 olduğu için tam uyku saatine denk geliyor. Ama yinede dersten memnunuz( biz kuzudan çok daha fazla yorulsakta yinede memnunuz:). 10 tane flan Mira gibi bebiş var. Üyeliğimize yanındaki kasabada dahil. Haftada 2 kere ders ve kasabaya girebiliyoruz. Derslere pek bir eleştirim yok ama kasaba tarafı bazen çok rahatsız edici olabiliyor. Çok yüksek sesli müzik çalıyorlar. Çocuk şarkıları çalınacağına siz bebeğinizi saçma müziklerden uzak tutmaya çalışırken Serdar Ortaçlar flan çalınabiliyor. Hatta bi ara disko gibi oldu sis verdiler baya bi kişi kaçtık. Çocuklar ağlamaya başladı.
Göndermek isteyenler mutlaka kendileri gitsinler denesinler. Biz Mygymdeyiz. İkisininde pek bir farkı yok. Bu tarz şeyler birazda hap yap para kap olayları. İçine girince daha iyi anlıyo insan. Hani siz bebişinize en iyisi olsun diye uğraşırken insanların size TL mişsiniz gibi bakması hoş bi durum değil ama yinede kuzu için iyi bir kış dönemi aktivitesi, gelişimi için iyi olduğunu düşünüyorum.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

7 thoughts on “Mygym mi Gymboree mi?

 1. Cigdem dedi ki:

  Merhabalar biz 7 anne ve miniklerimiz cankayada ingilizce oyun grubu kurduk ilgilenirseniz haberleselim blogunuza da bayildim detayli okuycam insallah
  Ellerinize saglik
  Miraya opucukler

 2. EDA dedi ki:

  Bizde yarın Gymboree’ye deneme dersi için gideceğiz.Mygym in sayfasına baktım ancak Ankara’da şubesine rastlayamadım.Acaba adres nedir?

  İyi günler:)

   • Aylin dedi ki:

    Mygym, bir açilir, bir kapanir.. Ümitköy’deki de kapandi.. Istanbul’da da kapanan subeleri var.. Gymboree, kaç senedir açik ve güvenli yoluna devam ediyor, çok daha iyi egitim veriyor.. Biz 2 yil devam ettik, her zaman diyorum, iyi ki Gymboree’ye gitmisiz..!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir