Paytak efendi hoşgeldin

 

Artık evimizde bizimle beraber yaşayan minicik bir ördek var. İsmi “Paytak efendi”. Paytak efendiyle pazar alışverişi yaparken karşılaştık. Çevrenin gazıyla ve kuzunun ısrarıyla onu aldık evmize götürdük.  Artık kuzumun bir ördeği var.

Hayvanların çocuklar vede büyükler tarafından oyuncak edilmesine karşıyım. Kutularda, tasmalarda, kafeslerde hayvanlar görünce içim daralır onlara çok üzülürüm. Bir heves herkes bir hayvan alır sonra bakamaz dışarı salar. Onların canlı olduğunu unutuyoruz galiba. Öte yandan bebişkomunda hayvanlara alışmasını onları çok sevmesini istiyorum. Neyse bir gaz aldık evimize getirdik. Hepimiz paytakla çok mutluyuz ayaklarımızın arasında dolaşıp duruyor. Sürekli kuzucuğun peşinde. Üstüne basacas diye çok korkuyoruz.

 

Başlarda biraz kuzunun Elmayra davranışlarından dolayı pişman olmuştum ama onu satıldığı saçma yerden kurtardığımız içinde mutluyuz. Onu kader kurbanı olmaktan kurtardık:) Paytak bir müddet bizde kaldıktan bahçesinde ördekleri olan bir akrabamıza gidecek. Doğal ortamına gideceği içinde içimiz rahat.

İşte buda şarkısı:)

ordekRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 thoughts on “Paytak efendi hoşgeldin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir