Tostoraman, Değnek adam ve diğerleri.. (Miranın kitaplığından-3)

 

 

The gruffalo: Türkçesi Tostoraman, Julia Donaldson kitapları müdavimi olucaz heralde ailecek. Türkçesini bulamayıpta gidip ingiliscesini aldım. Türkçesi çok daha eğlencelidir eminim onuda çok merak ediyorum. Çünkü tostoraman ismi çok yaratıcı bence. Minik farenin oyunları, yazı dili, resimler çok güzel. Biz okurken kuzudan daha çok eğleniyoruz J Bide çizgifilmini yapmışlar. Burdan izleyebilirsiniz:

Ayrıca gruffalo web sitesinde türlü oyunlar, aktiviteler, klipler minnoşlara büsürü bişiler bulabiliris.

Değnek adam: En favori kitabımız yine Julia tezemizden. İlk okuduğumuzda gülmekten kırılmıştık. Çok yaratıcı bir hikaye bence. Hele o değnek ailesi süper.  Hele değnek adamın başına gelen taklihsizler içler acısı, “ ben sopa değilim ben değnek adam” haykırışları beni bitiriyo. Ve kuzu için favori olma nedenlerinden en büyüğü kitapta kardan adam olması ve sonunda değnek adamı kurtaran Noel dedemiz (dede hastalığımız var).

Bu kitaptan sonra her gördüğümüz dal, sopa gibi şeylere ya değnek adamsa diye bakıyoruzJ

Aç tırtıl: (Eric Carle) yine çok yaratıcı bulduğum kitaplardan biri. Hikaye çok basit gibi görünüyor ama bence çocuklar için harika bir kitap. Aç tırtılın dombik olana kadar yediklerini tek tek usanmadan sayıyoruz. Tabi sonunda aç tırtıl Mirayı yiyecek oyunuyla kitabımızı sonlandırıyoruz.

Şölede bi animasyon yapmışlar:

Eric Carle’s The Very Hungry Caterpillar from Michael Sajewski on Vimeo.

Eve Dönelim Küçük Ayı: (Martin Waddell) Bu kitabı okdukça daha çok seviyorum. Baştan Kuzunun çok ilgisini çekmemişti. Ama oda okudukça daha çok seviyor. Bunu biz baba ayı ve bebek ayı olarak okuyoruz, özellikle bebek ayı babasının omzuna binmesine bayılıyoruz. Burda yine kitabın dili çok güzel, ormanda yürürken minik ayının duyduğu seslerden pofidik, şıpidik  gibi yaratıklar uydurması çok güzel bir fikir bence. Kitabın sonu uykuya bağlandığı için bizde genelde uykudan önce okuyoruz bu kitabı.

 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

One thought on “Tostoraman, Değnek adam ve diğerleri.. (Miranın kitaplığından-3)

 1. Can Pehlivan dedi ki:

  Merhaba,

  ben almanyada yasamkdayim. Cocuklarima kitablari türkce okumak istiyorum.

  Onun icin kitaplarin sayfalarini jpg olarak koymak mümkünmü?

  Özelikle Tostoraman, Degnek adam, Ac tirtil, Yataktan düsen ayicik, Eve dönelim kücük ayi.

  Tesekkür ederim
  Can

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir