Ve yine eylül biter…

b

Bir gram yaz görmeden yine bitti yaz. 2 senedir resmen ne deniz yüzü ne yaz görüyoruz. Baştan baya dirensekte bunada alıştık galiba. Bu havayı da sevdik biz. Koşturmaca içinde deli danalar gibi gezerek yine bir yazı bitirdik. Önce Cornwall tarafı, sonra İskoçya bi de Almanya eklenince baya canımız çıktı. Bunlarla ilgili detaylı bir gezi yazısı hazırlayacağım. Ne çok özlemişiz, dostlarla beraber çok güzel anılar biriktirdik uzak memleketlerde. En güzeli de minnoş Kuzey’le geçirdiğimiz zaman oldu. Onu yedik yedik bitirdik:)

 

a

 

Sonra ağustos bitti eylüle girdik. Her Eylül ayı bizim için çok özel çünkü  kuzucuğun doğum günü Eylülde. Ama bu eylül biraz değişik. Mira 2 eylülde 1. sınıfa başladı. Hani bazı zamanlar vardır ya daha çook var yaa dediğiniz işte o zamanlar o kadar çabuk gelip geçiyor ki. İşte kuzunun ilkokul başlangıcı öyle çabuk geldi.  Umarım hayatında hep onu ileriye götüren zihinini açan öğretmenleri ve arkadaşları olur. Dedimya bu eylül biraz değişik, uçları yaşadığımız bir eylül. Mesela bu eylül bizi birbirimize daha kenetlenmeyi ve şükretmeyi öğretti. Sağlığın nekadar kıymetli olduğunu, bunu kaybedince anlaşıldığını öğretti. Herşeyin hayırlısı ve aman daha beteri olmasın demeyi, polyannacılığın bir üst boyutunu öğretti. Hayattaki kendimize yaptığımız sıkıntıların  saçma sapan işler olduğunu, esas olanın kendimizin ve sevdiklerimizin mutluluğu olduğunu öğretti. Hastanelerin hangi ülkede olursan ol aynı soğuklukta sevimsiz yerler olduğunu, kimse buralara muhtaç olmasını öğretti. En çok ta bana öğretti sanırım daha da büyüttü beni bu Eylül. Büyüdükçe birkaç kuş içimizden uçup gidiyomu ne…

 

d3

 

Burası kuzunun bloğu o yüzden güzel şeylerden bahsedicem, Bol kutlamalı doğum günleri yaptık kuzuya. Çok uzun zamandır gitmeyi planladığımız Legoland’a gittik. Aşırı sıra beklemeli bir gün olmasına rağmen yine de eğlendik. Lego hastalığımız daha da arttı.

c

 

d

 

Processed with VSCOcam with c1 preset

 

tarihe not: Miroş artık 6 yaşında 2 gün önce doğum günüydü. 2 tekerlekli bisiklete binebiliyor. Artık 3 bisikletle gezebiliyoruz. Yüzme derslerinde hiç bişeysiz kendi başına yüzebiliyor. Alttaki 4 dişi düştü yerine yenisi çıktı, üstteki 2 dişi düştü, daha çıkmadı yenisi, vampir gibi geziyor ortalıkta. Düşen dişlerini totem yapıyorum. Yörük olduğum için atalardan gelen bir şamanlık var tabi genlerde. Dişlerinin birini Oxford Ün., birini Cambridge Ün., birini Royal Academy of Arts’a birinide Royal Academy of Dramatic Arts’ın bahçesine gömdüm. Üniversite tercihlerini şimdiden yaptım:) Muhtemelen kamera kayıtlarına düşmüşümdür, beni gören olduysa artık arkamdan baya deli muhabbeti yapmışlardır, eh azcık kaçıklık var:)))

 

d1

 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 thoughts on “Ve yine eylül biter…

 1. kitana dedi ki:

  Ah o uzak sandığın günlerin gelesi durumu bu yıl bizde de oldu, kreşe başladı Çağan:) Bu da demektir ki göz açıp kapayınca da okula başlayacak.
  Çok geçmiş olsun, inşallah tekrar o sıkıntıları yaşamazsınız, dediğin gibi hastaneler nerede olursa olsun soğuk ve sevimsiz yerler ve Allah kimseyi muhtaç etmesin.
  Minik dişler gömüldü demek, sen göbek bağını da gömmüşsündür bak şimdi:) Hadi hayırlısı kızı illa oralarda okutacaksın:)
  Yeni yaşı da okul yılı da çok güzel geçsin tatlı Mira’nın. Musmutlu okullu yıllar:)

  • miraninsandali dedi ki:

   Yok yok göbek bağı evde duruyo, çokta uzaklaşmasın demi:))Kreş işleri de zordur, umarım çok seveceğiniz ve Çağan’ında çok eğleneceği kreş günleriniz olur. Çok çok teşekkür ediyorum güzel dilekler için çoook öpüyorum:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir