Biraz London biraz biz

fotoğraf 3

 

Yine bir yağmurlu  Londra gününden sesleniyorum. Evet doğrudur bu meret memlekette güneşe biraz hasretiz. Bizim ülkemize gelipte sabah 8 akşam 8 havuz başında güneşin altında hiç kıpırdamadan  yatan turistleri çok daha iyi anlar oldum. Geçen hafta Bursa’da 27 dereceyi görüp bu hafta 14 derecelerde olmak insanı derinden yaralıyor.  En azından kuzu yağmuru seviyo da bu durumu travmatik karşılamıyoruz. Hatta en büyük zevki su birikintilerinde sırılsıklam olana kadar zıplamak.

 

Londra gerçekten enteresan bir yer. Bu kadar karışık din, karışık millet aynı anda sanki kendi ülkesi gibi sahiplenip nası beraber yaşıyor çok ilginç. Dünyanın neredeyse en pahalı şehri olmasına rağmen, Etiyopyalı sından İspanyoluna, Çinlisinden, Nepallisine duyan gelmiş. Genelde ingiliz sömürgeleri. 300 farklı dil konuşuluyormuş düşünsenize. Şehir merkezinde ingilize rastlamanız gerçekten zor. Hepsi şehir dışına kaçmışlar. Ama bu kadar renklilik bizim çok hoşumuza gidiyor, kuzunun bizden farklı insanları olağan karşılaması hoşuma gidiyor.  En güzel yanı her tür marjinallikte insanlar var, kimse birbirini önemsemiyor. Çıplak çıksanız kimse dönüp bakmaz o derece. En enteresanı bu kadar çeşit insan olmasına rağmen güvenli bir yer olması, polisler silah bile taşımıyor. (Bizim için çok garip değilmi polislerin böyle olması. Bugün 1 mayıs polislerin kurduğu duvarları gördükten sonra gerçekten garip geliyor). Artık bu renkli şehire bizde adapte olduk sanırım. Kuzu da kabullenip ingilizceye teslim oldu. Arada bir sıkılsa da o da keyif almaya başladı.

 

Geçen gün kuzu ile beraber yine böyle yağmurlu bir günde ne yapsak ne yapsak diye düşünürken evdeki dandik olan pastel boyaları değerlendirmek aklımıza geldi, nternette ne yapabiliriz biraz araştırdım. Evimizde var olan tuvale pastelleri tek tek yapıştırdık. (Silikonla yapıştırmayı tavsiye ediyorum.) Saç kurutma makinesini pastellere tutarak eritmeye başladık. En son kızı da ekledikten sonra ortaya renk yağmuru çalışmamız çıktı.

 

fotoğraf 1

 

fotoğraf 2

 

 

fotoğraf 4

 

 

Bende bu sıralarda kendime portfolyo sitesi hazırlamakla meşgulüm. Şimdilik deneme olsun diye http://ozlemkorcak.carbonmade.com/ sitesini yaptım. Belki bir göz atarsınız.

 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir