baazı etkinliklerimiz

fotoğraf

 

 

İnanılacak gibi değil artık okuyor, nasıl bir sistem varsa çocuk 1,5 ay içinde okudu. Bizde ağzımız açık bakakaldık. Şuan bildiğiniz okuyor. Kitapları çok sevdiği için kendi okumak isteme hevesi de itici güç oldu sanırım. İngilizce konuşabilmesi bile bize ilginç gelirken yeni öğrendiği bir dilde okuyup yazması şok etti gerçekten. Umarım hep okumaya ve yazmaya hevesi olur hayatı boyunca. Mira ile ev aktivitelerimizi biriktirmiştik. Bazılarını paylaşayım.

 

– Cam silici ile boyama: Eve şişe boyaları aldığımızdan beri kuzunun resim yapma isteği daha da bir arttı sanki. Yukarıdaki resim de bunlardan biri. Evin heryerini onun resimleriyle doldurduk (ev sahibimiz duymasın). Evinizde cam sileceği varsa akışkan bir boya kullanarak güzel görseller ortaya çıkarabiliyorsunuz. Bizim çok hoşumuza gitti.

 

f3

 

f4

 

 

 

– Cadılar bayramı kabağı: Burada önemli gün ve haftaları anormal ciddiye alıp pazarlama durumu var, bizim ülkemizden de fazlaca abartılmış durumda. Haftalardır Halloween için enteresan kostümler, tatlılar garip oyuncaklar satılıyordu, Christmas için satışlar eylülde başladı düşünün artık. Şu turuncu kabaklar heryerde gani gani satılıyor bizde bir deneyelim dedik. Kuzuyla babası fena oymamışlar kabağı:

 

halloween

 

 

f

 

– Tuvalet kağıdı  kuklalar: Tuvalet kağıdı rulolorını atamadığımız için onları mutlaka kullanarak bişeyler yapıyoruz. Bu sefer ev yapımı karton tiyatro sahnemize baykuş kuklalar yapalım dedik. Buradan bakarak kuklalarımızı yaptık. Bir çok hayvan aynı yöntemle yapılabilir. Sonra cadılar bayramı için bir hayalet ve yarasa yapıp kapıya astık:)

 

f2

 

h

 

Şişeden ayıcık: Anne ve Çocuk ev okulu kitabında yer alan etkinliklerden birini yapmayı denedik. Evde bulduğumuz malzemeleri uydurmaya çalıştık. Aslında bu ayıcıklardan 5 tane yapıp bir topla devirerek bowling oynanabilir. Kitaptaki etkinlikte o şekilde, ama bizim sadece 1 tane yapabilecek malzememiz vardı:)

 

f1Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 thoughts on “baazı etkinliklerimiz

  1. Esra dedi ki:

    Ben bunları neden not etmiyorum kiii 🙂
    Her biri çok güzel olmuş.. İlk resim harika. Bal kabağının oyulması da süper..
    Birlikte yapmak istedim cidden 🙂 Ben çok yeteneksizim ama Elifle bunu da hallederiz gibi geliyor. (Örn: Düğme bile çok zor dikerim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir