Başlığı ne koysam ki

4

Londradan  bildirmeye devam ediyoruz efenim. Geçen hafta 1 haftalık okullar tatildi. Burada okullar 6 dönem. Kısa kısa dönemler var. Bizimki gibi 2 dönem ve büyük bir ara yok. Burada çocuklar için yapacak okadar çok şey var ki. Bende etkinlik avcısı olarak sürekli avdayım. Tatil esnasında “Imagine Festival” diye bir çocuk festivali vardı. 1 hafta boyunca sayısız kitapların yazarları ve çizerleriyle hikaye anlatımı, bazı ünlü kitapların büyük prodüksiyon tiyatro oyunları, sayısız konserler, aklınıza gelebilecek her türlü aktivite vardı. Bizde durmadık tabi koşa koşa gittik. Festival alanında, yüzlerce çoluk çocuk, anne baba gerçekten çok eğlenceliydi. Asıl gelmek istediği noktaya geliyorum. Bu hikaye anlatımlarından biri hastası olduğumuz “Hugless Douglas” ın yazarı çizeri David Melling di. Kuzu babasıyla başka bir etkinlikteyken bir şekilde girmeyi başardım David Melling in workshop ına girmeyi becererek onunla tanıştım. Çok heyecanlıydı. Tüm bu yazdıklarım aslında sadece bunu söylemek içindi :))

 fotoğraf 1

3 kitabımız “We love you Hugless Douglas” ı bu vesileyle aldık. Hem hikayesiyle hem de yeni karakterleriyle bayılacağınız bir kitap. David Melling’in sitesine de buradan bakabilirsiniz. Bu kitapların hale türkçeye çevrilmemiş olması çok üzücü. Ama ingilizcelerini büyük kitapçılarda bulabilirsiniz.

 

fotoğraf 2

huglessdouglasspread

 

Burada Türkiye deki gibi sürekli sokaklarda olmadığım için kuzuyla beraber kendimizi çizime verdik. Buradaki kitap çeşitlerini gördükten sonra durmamak mümkün değil. Tam gaz çizime devam. Yeni kitap projeleri de gelecek inşallah. Kuzunun maceralarından bikaçını burada paylaşayım:

  5 6 7 fotoğraf 4

 

 

 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir