Bir takım ev aksiyonları

Processed with VSCOcam with c1 preset

 

Geçen haftaki tatilimizi de gezip tozmayla geçirdik çok şükür. Nezamandır paylaşamadığım ev aksiyonlarımızı tam da şimdik paylaşayım dedim.

Baloncuklu boyama: Bubble painting dediğimiz bu baloncuklu boyama tam bir etraf kirletici etkinliktir. İnternette birçok örneğine rastlamanız mümkün. Biz su bazlı boyalarımızı hafifçe sulandırdık, sonra üstüne bildiğiniz bulaaanşık deterjanı dökerek bir pipet yardımıyla üflemek suretiylen köpürttük. Sonra bu köpükleri spatül gibi düz bir araçla kağıdın üstüne koyarak patlamalarını seyrettik. 3 yaş altı bebişkolara, yutma riskine karşı çok fazla önermiyorum aslında belki gıda boyası kullanılabilir. Sonucunu çok beğendik biz. Bakın hatta “alakasızlar ekibi” yaptığımız resimlerin üstüne konuvermiş:) IMG_4133 Processed with VSCOcam with c1 preset

 

 

Processed with VSCOcam with c1 preset

 

 

Processed with VSCOcam with c1 preset

 

Çanta boyama: Laylon poşet inşalla git gide tarih olacak. Burada marketler genellikle laylon poşetleri parayla sattıkları için herkesi bez çantası yanında oluyor. Bizde sevidiklerimize minik kendimizden bir hediye olarak bez çanta alıp boyayalım dedik kuzumla. Bez çantaları amazondan aldım. Boya olarakta akrilik boya kullandık.

 

IMG_4132

IMG_4134

 

 

Eski çoraptan oyuncak kıyafeti: Londra’ da 2 el pazarları dehşet derecede yaygın. İnsanlar çoğunlukla buralardan alışveriş yapıyorlar. Bizde de alışkanlık haline geldi. Car boot sale denilen bu pazarlar bildiğiniz araba bagaj pazarları. Evinizde kullanmadığınız herşeyi araba bagajınıza atıp buralarda satabiliyorsunuz.  İşte bu maymuncuğu böyle bir pazardan aldık hemi de tam 1 pound,  aldığımız günden beri bi anda kuzunun favorisi haline geldi. Şimdiye kadar (bebekken bile) hiç bir oyuncağına bukadar düşkün olmamıştı. Kaybedicez diye çok tırsıyoruz. Böyle önemli bi maymuncuk (adıda yok heyvanın) kıyafetsiz kalamaz tabi, dışarı çıkıyo üşüyo. Bende eski bi çoraptan uydurmasyon bi kıyafet yaptım. Çok saçma oldu biliyorum ama iş gördü:)))

 

IMG_4135

 

 

Resimler: Kuzucum resim yapmayı çok seviyo, büyüdükçe çizgileri, tarzı çok değişiyor.  Buraya arşiv olsun ilerde bakarız diye birkaç resmini koyuyorum.

 

IMG_4164 IMG_4163 IMG_4165

 

 

 

 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 thoughts on “Bir takım ev aksiyonları

  1. Esra dedi ki:

    Vuhuuuu, süppersiniz..çantalar cidden harika.Mira’nın ikinci sıra çizimlerine bayıldım 🙂 Kesinlikle benden daha iyi çiziyor 🙂

  2. kitana dedi ki:

    Çantalara bayıldım:) Mİra’nın resimeri de harika, hepsi güzel ama en çok balerin kızı sevdim:)
    Senin yetenekler arasında terzilik de varmış demek, maymuncuk için tasarımın süper!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir