Miranın kitaplığından: The Days The Crayons Quit, It Wasn’t Me, Oliver

Ben artık bu bloğa yetişemiyorum evet farkındayım:( Daha çok yazmam lazım, bloğu komple düzenlemem lazım. Taa geçen seneden kalan bu yazıyı yayınlayayım bari:

The Days The Crayons Quit:

 

IMG_3941

 

 

Drew Daywalt’ın yazdığı Oliver Jeffers’ın resimlediği rengarenk şeker mi şeker bir kitap, okurken çok eğlenirsiniz. Duncan tam boyama yapmak üzereyken boya kalemleri tarafından kendisine birsürü mektup yollanır. Mektupları okuyan Duncan boyaların neler çektiğini, neler hissettiklerini öğrenir. Şimdiye kadar hiç kullandığınız boyaların neler hissettiğini düşünmüşmüydünü bu kitapla onlarla empati yapıcaksınız:)) Henüz türkçesi yok malesef.

 

IMG_3942

,

IMG_3945

 

IMG_3946

 

IMG_3947

 

IMG_3948

 

It Wasn’t Me: 

 

IMG_3933

 

Yazan ve çizen kim olabilir tahmin edin:)) Oliver Jeffers. Hueys le tanıştınızmı? Hueys bir grup minnak şey. Bir sürü kitabı var, çok şirinler. Bu kitaptada asabi Hueys ler bir kavgaya tutuşuyorlar. Sendin, ben değildim derken tartışmanın nerden kaynaklandığını bir türlü hatırlamazlar. Gündelik hayatımızda nekadar tanıdık değil mi? Türkçe çeviri henüz yok.

 

IMG_3934

 

IMG_3935

 

IMG_3936

 

IMG_3937

 

IMG_3938

 

Oliver:

 

IMG_3949

 

 

Oliver’ı yazmak için çok geciktim biliyorum. telafi edeyim bari. Oliver Birgitta Sif tarafından yazılmış ve resimlenmiş bir kitap. Oliver kendini herkesten farklı hisseden bir çocuktur ve bu durumu çok ta önemsemez. Kendi dünyasında oyuncaklarıyla hayalleriyle mutludur. Bir gün kendi kendine tenis oynarken, topu yuvarlanıp aynı kendi gibi olan Olivia’ nın yanına kaçar.

Bu kitabı çok seviyorum resimlemesi hikayesi okadar sıcak ki. Belkide zaman zaman kendimi buluyorum, bazen de Mira’yı görüyorum galiba. Kendimi çoğu zaman uzaylı gibi hissederim.

Birgitta Sif çok tatlı çizimler yapıyor. İnternet sitesine bakmadan geçmeyin derim: http://www.birgittasif.com/

 

IMG_3950

 

IMG_3951

 

IMG_3954

 

IMG_3955

 

IMG_3956

 

 

 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir